LIETUVOS JAUNIMO METAI 2022

2022-ieji paskelbti Lietuvos ir Europos jaunimo metais. Šiemet visuomenė bus skatinama atkreipti dėmesį į jaunimo politiką ir drauge spręsti jauniems žmonėms kylančias problemas.

IŠSKIRTINIAI METAI JAUNIMUI

2022-ieji Lietuvos ir Europos jaunimui išties ypatingi, nes dėmesio jiems rūpimiems klausimams netrūks nei nacionaliniu, nei tarptautiniu mastu. Dar 2021 m. viduryje LR Seimas 2022-uosius paskelbė Lietuvos jaunimo metais, o neilgai trukus Europos Parlamentas juos dedikavo Europos jaunimui.

Ir tai dar ne visos progos, kviečiančios jaunuolius švęsti 2022-uosius. Šiais metais Lietuvos jaunimas minės dar dvi svarbias sukaktis – Lietuvos jaunimo organizacijų tarybos 30-metį ir Pasaulio lietuvių jaunimo sąjungos įsteigimo 50-metį. Šios organizacijos įnešė išskirtinį istorinį indėlį atstovaudamos ir vienydamos jaunimą Lietuvoje ir visame pasaulyje.

Iki šiol jaunimo metai Lietuvoje buvo minimi tik vieną kartą, dar 2000-aisiais. Tačiau nuo to laiko stipriai pasikeitė ne tik mus supantis pasaulis, bet ir užaugo nauja, aktyvi ir smalsi jaunimo karta.

Be to, dėl kilusios COVID-19 pandemijos pastarieji metai jaunuoliams buvo neįprasti. Pasaulį ištikusi krizė nepašykštėjo naujų ekonominių ir socialinių iššūkių savarankišką gyvenimą pradedantiems ir įsitvirtinti siekiantiems jauniems žmonėms. Pandemijos pasekmės atsiliepė jų sveikatai, studijoms, užimtumui, laisvalaikiui bei paveikė jaunimo pilietinį aktyvumą.

KĄ ŽADA JAUNIMO METAI?

Šiais metais ne tik jaunimas, bet ir su jaunuoliais dirbantys specialistai, politikai bei visa visuomenė bus kviečiami įsitraukti ir patys organizuoti renginius, iniciatyvas, festivalius, mokymus ir dirbtuves, kultūrines bei pramogines veiklas ir drauge įsigilinti bei spręsti problemas, su kuriomis susiduria jauni žmonės. 2022-ieji suteikia puikią galimybę atkreipti dėmesį į jaunimo situaciją Lietuvoje ir Europoje bei apmąstyti, kokį svarbų vaidmenį jaunimas atliks kurdamas ateities pasaulį.

Jaunimo metais daugiausiai dėmesio planuojama skirti jaunuolių įgalinimo temai. Tam, kad šis klausimas būtų tinkamai išnagrinėtas, Jaunimo reikalų departamentas prie Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos numatė keletą pagrindinių žingsnių.

Tikimasi, kad 2022-aisiais nuošalyje nebus palikti net ir tie jauni žmonės, kuriuos pasiekti ir informuoti iki šiol sekėsi sunkiau. Šiais metais bus skatinamas ir dar didesnis jaunimo bei jų organizacijų aktyvumas. Jaunuoliai ir sprendimų priėmėjai taip pat bus raginami įsitraukti į artimesnį dialogą ir drauge spręsti jauniems žmonėms opias problemas. Laukiamų pokyčių siekti padės ir dalijimasis pozityviais ES jaunimo politikos pavyzdžiais.

Visus metus įvairios Lietuvoje ir už jos ribų veikiančios organizacijos, tarp kurių Jaunimo reikalų departamentas, Europos komisijos atstovybė Lietuvoje, Lietuvos jaunimo organizacijų taryba, Pasaulio lietuvių jaunimo sąjunga, Lietuvos jaunimo reikalų koordinatorių asociacija, skatins aktyvų jaunuolių įsitraukimą bei sieks priminti, kad jaunų žmonių nuomonė ir pasiūlymai yra svarbūs ir nebus užmiršti.

JAUNIMO PIKNIKAS '22

Regioninis Jaunimo Pikniko festivalis jau septintąjį kartą sugrįžta į Panevėžio miestą!

Kupinas veiklų ne tik jaunuoliams, bet ir vaikams ir jų tėveliams, šių metų festivalis kvies visus susipažinti su dar neregėtomis erdvėmis, pasimėgauti gera muzika, susipažinti su įvairiausiais miesto svečiais bei įsitraukti į įdomias diskusijas.

Daugiau informacijos jau netrukus, tad sekite naujienas ir susitikime jau Liepos 9 tą dieną Panevėžio Jaunimo Sode!

Facebook renginys
čia.
Vyriausybės patvirtintas Lietuvos jaunimo metų veiklų planą rasite: ČIA